1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. «За сімома печатками Воронцовської...

«За сімома печатками Воронцовської вулиці»

Екскурсійне бюро «На семи балках» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова організувало нову ігрову екскурсію «За сімома печатками Воронцовської вулиці» для учнів інклюзивного дев’ятого класу школи № 34.
На незвичній екскурсії старшокласники повинні були відкрити заповітні печатки цієї вулиці, за якими приховувались її секрети та дивовижні історії.
Відкривши першу печатку, учні дізналися про історію забудови міста Херсон та вулиці Воронцовської. Уже в перші роки існування Херсона сформувалися й отримали свої назви історичні райони міста: Фортеця, Воїнське та Купецьке передмістя, Млини, Сухарне, Забалка. За кілька років був розроблений регулярний план міста, якому притаманні риси чіткої і ясної впорядкованості. Перше завдання екскурсанти виконали на відмінно, вони дешифрували цифровий ряд і дізнались, на яку назву перейменували вулицю Воронцовську у 1924 році.
Зламавши другу печатку учні дізнались про те, як утворювалось у Херсоні товариство «Українська Хата». 19 березня 1917 року о 12:00 Нестор Малеча зібрав ініціативну групу українців, що вирішили утворити товариство “Українська Хата”. Товариство «Українська Хата в Херсоні» стала першим легальним українським національно-культурним та політичним товариством у нашому регіоні, провісником “Просвіти”, українським політичним клубом, який об’єднав усіх свідомих українців навколо національно-демократичних, поступових ідей. Другим завданням для екскурсантів було наступне треба було згадати , який поет очолив товариство, і назву якої країни він зашифрував у своєму вірші .
Третя печатка оберігала пам’ять про відомого в нашому місті благодійника Петра Івановича Соколова та його будинок. На цій зупинці шукали відповідь на запитання: Яка рослина зростала у дворі будинку Соколова.
За четвертою печаткою учні почули розповідь про старовинні будівлі, в яких зараз розташовані краєзнавчий та художній музеї. Тут вони розшифрували назву проєкту Міської Думи одеського архітектора Адольфа Мінкуса.
Нижче будівлі Окружного суду, на розі сучасних Воронцовской і вулиці Віктора Гошкевича, вченого-археолога, засновника міського музею, розташований двоповерховий будинок, далеко виступаючий за загальну вісь вуличних будівель. Будинок було збудовано у 1858 році за проектом губернського архітектора Людвига Тоннеса. На той час будинок належав настоятелю Успенського собору проторієрею Максиму Перепеліцину.
Наступна печатка приховувала в собі таємницю будинку нумізмата Бурачкова, який присвятив своє життя давній історії Північного Причорномор’я та нумізматиці.
Завершилася екскурсія біля одного з найстаріших будинків нашого міста., який був побудований в кінці XVIII століття в стилі класицизму, знаменитий ще й тим, що тут провела дитячі роки «кавалерист-дівиця» Надія Дурова. Сьогодні старшокласники дізнались багато цікавинок з історії Херсона. Віримо в ЗСУ, в те що наступна екскурсія пройде вже у мирному місті!

Людям із порушенням зору