1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. «Таємниці Давнього степу: верхньопалеолітичні...

«Таємниці Давнього степу: верхньопалеолітичні мисливці»

Давній херсонський степ… Там де шум свіжого вітру, запах степових трав, тінь невеликих ділянок байрачного лісу, що росте в руслах двох десятків балок і ярів. Багато цивілізацій він бачив, від мисливців Верхнього палеоліту до сучасних захисників нашої рідної України.
Степ ховає багато таємниць минулого, які допоможуть розкрити фахівці Херсонської обласної бібліотеки ім. Б.А. Лавреньова запроваджуючи онлайн краєзнавчі студії «Таємниці давнього степу».
Першу подорож в минуле рідного краю «Таємниці Давнього степу: верхньопалеолітичні мисливці» була проведена для учнів старших класів школи № 34 на платформі ZOOM.
Під час заходу присутні дізнались багато цікавої інформації про особливості життя людей Верхнього палеоліту, які мешкали у степах Херсонщини. На території нашої області були знайдені стоянки людини того часу. Найпоказовіші стоянки та місцезнаходження цього етапу виявлено біля сіл Любимівка та Василівка Каховського, Перемога та Заозерне Новотроїцького районів.
Особливо сподобалась інформація про мистецтво того часу. Учні мали змогу почути реконструкцію звуків верхньопалеолітичної флейти та «музичної» сорочки та переглянути тематичні відео .
Першу нашу подорож ми присвятили Абікуловій Марині Йосипівні. Вона була відомою херсонською вченою і музейницею, багато років проводила археологічні дослідження на території Херсонської області. Паралельно з якими, Марина Йосипівна керувала роботою археологічних гуртків Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Людям із порушенням зору