1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. «Художник з душею поета»

«Художник з душею поета»

Серед плеяди видатних діячів української культури Тарасові Григоровичу Шевченко належить особливе місце. Він відомий у світі, в першу чергу, як митець слова. Однак це аж ніяк не забирає його слави, як художника. У його творчості поезія і живопис тісно пов’язані між собою. Для Шевченка живопис став потребою, вираженням його творчого духу.
З нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова провели для учнів 5,9 класів ЗЗСО № 34 мистецький колаж «Художник з душею поета» на платформі ZOOM.
Присутні на заході мали можливість дізнатись про те, що Тарас Григорович Шевченко, як художник займає одне із самих почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Він був одним із перших художників, які прокладали новий реалістичний напрям, володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення. Поет був основоположником критичного реалізму в українському мистецтві одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту. Він є автором понад тисячі творів образотворчого мистецтва, станкового живопису, монументально-декоративного розпису, графіки, скульптури та великим майстром акварелі, олії, пера та рисунка олівцем».
Наочно переконатись у цьому допомогла віртуальна подорож галереєю картин Шевченка. Учні ознайомились з картинами Шевченка «Бюст жінки», « Циганка – ворожка», , «Катерина», « Селянська родина» та ін. Також вони дізнались про те, що поетичних творів Шевченка до нас дійшло понад 240, а мистецьких картин (олійних, акварелей, малюнків) майже 1200.Сама ця кількість свідчить про його глибоку закоханість в малярство.
Захід пройшов цікаво і емоційно.

Людям із порушенням зору