1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. «Ілля Мечников – видатний...

«Ілля Мечников – видатний українець і батько теорії імунітету»

Праці геніального вченого Іллі Мечникова, першого українського лауреата Нобелівської премії, великої Людини Світу подарували людству значні знання та досвід, а його наукова спадщина залишатиметься невичерпним джерелом для подальшого розвитку його безсмертних наукових ідей. Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова у межах циклу заходів «Про науковців і лікарів, що рятували світ» для учнів 10 та 11-го класу ЗЗСО № 34 провели інформину «Ілля Мечников – видатний українець і батько теорії імунітету» на платформі ZOOM.
Присутні дізнались цікаві факти про життя та наукову діяльність яскравого діяча науки. Восени 1882 р. Мечников зробив своє найвідоміше відкриття. Спостерігаючи під мікроскопом за живими клітинами личинки морської зірки, вчений припустив, що ці клітини захоплюють і перетравлюють органічні частки, а також не лише беруть участь у травленні, а й виконують в організмі захисну функцію. Результатом подальших роздумів стало припущення про існування в організмі людини та тварин клітин, які борються з мікроорганізмами.
Особливо учнів вразила інформація, що він особисто в 1911 році очолив експедицію Інституту Пастера в осередок чуми в Киргизких та Калмицьких степах. Питанням, пов’язаним з такими страшними захворюваннями, як чума, холера, туберкульоз, черевний тиф, присвячені багато робіт Мечникова. У 1908 році його видатні наукові досягнення були відзначені Нобелівської премії в області біології і медицини (спільно з Паулем Ерліхом).
Ілля Мечников усім своїм життям показав, яким повинен бути справжній вчений. Його наукові праці та практична діяльність лягли в основу багатьох теорій: імунітету, атрофії і старіння.

Людям із порушенням зору