Щороку, у другу суботу вересня в Україні відзначається День українського кіно – професійне свято вітчизняних кінематографістів, а також всіх шанувальників цього дивовижного мистецтва, без якого неможливо уявити розвиток сучасної культури.
9 вересня для учнів дев’ятого класу, працівникиХерслнської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели cinema hall «Українці в Європі: три емігранти,які стали зірками німого кіно». Разом з учнями ми поринули у дивовижний світ німого кіно.
Свою історію український кінематограф веде від 1893 року, коли ще за два роки до братів Люм’єр український механік-винахідник Йосип Тимченко розробив свій аналог кінознімального апарату та продемонстрував «живі картинки» під назвою «Наїзник» та «Метальник списів».
Першим вітчизняним кінематографістом вважається харківський фотограф Альфред Федецький. 30 вересня 1896 року він зафільмував перший документально-хронікальний сюжет тривалістю 1,5 хвилини, а у грудні того ж року влаштував перший кіносеанс у Харківському оперному театрі.
Першим кіновиробничим підприємством на території сучасної України стало створене в Катеринославі (нині – місто Дніпро) у 1911 році «Південно-російське акціонерне товариство Сахненко, Щетинін і Ко», де того ж року режисер Данило Сахненко зняв перший український ігровий фільм «Запорізька Січ».
Впродовж ХХ століття українські митці створили власну яскраву кіномистецьку школу, яка збагатила світовий кінематограф і стала надійним підґрунтям для нових здобутків прийдешнього покоління кіномитців.
Також зацікавили старшокласників життя і творчість українських емігрантів за кордоном . Тому й імена вихідців з України, зірок європейського німого кіно, таких як Ксенія Десні, Володимир Стрижевський, Александер Ґранах дуже зацікавило присутніх на заході.