1. Головна
  2. /
  3. Шкільна бібліотека
  4. /
  5. Бібліотечний захід “Таємні світи...

Бібліотечний захід “Таємні світи Данте Аліг’єрі”

Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова для учнів десятого класу ЗЗСО № 34 провели літературну візитівку «Данте. Таємничі світи», яка була приурочена до 700-річчя від дня смерті поета та написання його геніального твору «Божественна комедія». У першій частині заходу бібліотекарі розповіли про життя і творчість великого італійця. Молоді було цікаво дізнатися про те, Данте на ряду з Франческо Петраркою та Джованні Боккаччо вважають творцем сучасної італійської мови. Саме Данте першим почав писати свої твори простою народною мовою, а не латиною. Молодь познайомились з історією кохання поета з Беатріче Портінарі , яке він проніс крізь усе життя, утіливши його в прекрасних віршах. Звісно, це віддане служіння Прекрасній Дамі було любов’ю і важило для Данте набагато більше за любов, яку нині ми називаємо коханням між жінкою і чоловіком. Данте і Беатріче стали символами любовної пари такими як Петрарка і Лаура, Трістан та Ізольда, Ромео і Джульєтта.
Друга частина заходу була присвячена «Божественній комедії». Присутні на заході згадали сюжет поеми і віртуально здійснили подорож у «Пекло», «Чистилище і «Рай». Учні із задоволенням переглянули буктрейлер за мотивами твору, відео «В своїх очах вона несе Кохання…» тощо.
Сподіваємось, що після нашого заходу учні стануть справжніми поціновувачами творчості вічно юного поета. Недарма Ліна Костенко написала:
Хто скaже про нього: стaрий він як світ?
Він – Дaнте. Йому тільки тисячa літ.

Людям із порушенням зору