1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Бібліотечно-музейне ревю «Йосип Пачоський...

Бібліотечно-музейне ревю «Йосип Пачоський – ботанік, флорист, музейний працівник»!

Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова й обласного краєзнавчого музею провели бібліотечно-музейне ревю «Йосип Пачоський – ботанік, флорист, музейний працівник!» для учнів восьмого класу ЗЗСО № 34. Молодь мала нагоду дізнатись про відомого українського і польського вченого-натураліста, основна частина наукової діяльності якого пройшла на Херсонщині. Його перу належить понад 300 наукових праць з ботаніки, фітогеографії, ентомології, охорони природи. Він – засновник херсонського музею природи.
Завідувачка відділу соціокультурної діяльності книгозбірні Лариса Баєва познайомила школярів з життям відомого вченого-натураліста Йосипа Конрадовича Пачоського, формуванням його характеру та наукового світогляду. Учні дізнались про те що саме кращі роботи написані вченим в херсонський період життя. Що він значну увагу приділяв охороні природи, особливо – «захисним ділянкам» степу в маєтку «Асканія-Нова». За дорученням земської управи вчений проводив щоденно протягом кінця травня – початку червня 1905 р. практичні заняття з ентомології з учнями 2-го класу Херсонського земського сільськогосподарського училища. Серед низки цікавих фактів старшокласників найбільше здивувало те, що сучасні вчені, шануючи ім’я Пачоського, на його честь назвали 10 видів вищих рослин, з яких волошка Пачоського та зіновать Пачоського занесені до Червоної книги України.
Бібліотекар обласного краєзнавчого музею Наталя Остренко за допомогою історичних документів розповіла слухачам про Херсонський музей природи, про цікаві моменти його формування. Спочатку Йосипом Пачоським був організований у місті Херсоні ентомологічний кабінет, на базі якого створено природничий музей Херсонського земства. Вчений очолював музей до 1921-го року. Під його орудою було сформовано цінні колекції флори і фауни півдня України: унікальний гербарій херсонської і таврійської флори, комах, риб, ссавців і рептилій, колекцій мінералогії і зразків ґрунтів. Наталія Анатольєвна зазначила, що традиції музею, які започаткував Пачоський продовжуються і в наш час. Наукові співробітники доповнюють музейні колекції щорічно. Наприклад, в цьому році зібрана гербарна колекція рослин, які з’явилися на вулицях Херсона лише в ХХІ столітті, тобто в наш час. Наприкінці заходу учні розв’язували складні питання кросворду «Жива природа», та ознайомились з переглядом літератури «Сторінками музейних книг».

Людям із порушенням зору