1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Бібліотечно-музейне рев’ю «Віктор Гошкевич...

Бібліотечно-музейне рев’ю «Віктор Гошкевич та його світ»

Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова та обласного краєзнавчого музею розробили і провели бібліотечно музейне ревю «Віктор Гошкевич та його світ» для учнів дев’ятого класу ЗЗСО № 34 . Розповідь про життя і діяльність Віктора Івановича неабияк зацікавила старшокласників. В ході заходу вони дізнались про те що Віктор Гошкевич фахову освіту здобув на історичному відділенні історико-філологічного факультету Київського університету, де вивчав археологію у відомих українських вчених Володимира Боніфатійовича Антоновича і Миколи Івановича Петрова. Присутніх здивувало, те що зовнішність Віктора Івановича надихнула художників Васнєцова та Врубеля на створення образів пророка Мойсея та святих в розписах Володимирського собору та Кирилівської церкви.
Бібліотекар обласного краєзнавчого музею Остренко Н.А. навела цікаві факти з Херсонського періоду життя Віктора Івановича.

Завдяки цікавим фото документам представлених в ході ревю учні дізнались про те, що Гошкевич був засновником, організатором і доглядачем Херсонського краєзнавчого музею. Спочатку увесь музейний скарб вміщувався у велику коробку. Але експонатів ставало дедалі Завдяки цікавим фото і документам представлених на більше, і через деякий час в квартирі секретаря Статистичного комітету забракло місця, тому міська влада виділила три кімнати в будівлі Херсонської громадської бібліотеки для музейної експозиції. Так, 1898 року щасливий Віктор Іванович виставив свою колекцію для публічного огляду, музей вперше відкрився для відвідувачів. Також він продовжував займатись практичною археологією, був засновником першої приватної газети «Юг», громадським діячом та відомим публіцистом. Доповнив розповідь книжковий перегляд літератури.

Людям із порушенням зору