1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. «Бережи природу для людського...

«Бережи природу для людського роду!»

Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова у межах шкільного місячника екології підготували й провели для учнів ЗЗСО № 34 онлайн екологічні сходинки «Бережи природу для людського роду!» на платформі ZOOM.
Цей захід був приурочений до Всеукраїнського дня довкілля, який відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року. Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців у питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.
Присутні на заході дізнались, що довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників.
Учні отримали докладну інформацію про забруднення атмосфери й гідросфери. Головними екологічними глобальними наслідками забруднення атмосфери є: парниковий ефект, озонова дірка, кислотні дощі, смог. Вони дізнались, що забруднення гідросфери – це надходження у водойми рідких, твердих і газуватих речовин у кількостях , що змінюють властивості води і є шкідливими для водних екосистем.
Не обійшли своєю увагою і питання пов’язані з агресією Росії на нашу країну. Жодна війна ніколи не враховувала потреби збереження природи. На сьогодні вже зафіксовано понад 2 тисячі 200 випадків злочинів проти довкілля, які сталися через агресію Росії. Це забруднення атмосферного повітря, ґрунтів, збитки лісовим ресурсам, забруднення водних об’єктів безпосередньо Чорного й Азовського морів.
Прослухавши інформацію про забруднення довкілля учні зробили висновок «Людство стоїть на порозі екологічної катастрофи!». Земля — маленька куля у Всесвіті, і це єдине місце, де людство може вижити або загинути. Тому ми маємо право заявити: нащадки ніколи не простять нам спустошення Землі, наруги над тим, що по праву належить не тільки нам, а і їм. Народам усіх країн потрібно об’єднати свої сили, щоб географічна оболонка стала чистішою.

Людям із порушенням зору